2011 VERMEER NAVIGATOR D20X22 SERIES II

No longer available
2011 VERMEER NAVIGATOR D20X22 SERIES II
Description
Good, Clean 20x22 Series 2 -Some minor cracks in Fiberglass Hood , Good Rail and Pipe -2.06" Pipe
Rig with full rack of Pipe , Housing/Starter Rod/Collar
This drill has been inspected by our certified technicians. Key functions were tested, and service was performed where needed based on what was observed during the inspection process. Contact us for an appointment to test drill this machine.
Shipping quotes provided worldwide
Inspection/Test Running of equipment available by appointment
Financing available to qualified buyers
Si, hablamos Español
Specifications
| Manufacturer | VERMEER |
| Model | NAVIGATOR D20X22 SERIES II |
| Year | 2011 |
| Condition | Used |
| Stock Number | #25-4407 |
| Hours | 2,981 |
| Torque | 2,200 lbs/ft |
| Pullback | 20,000 lb |
| Rod Diameter | 2.06 in |
| Rack of Drill Pipe | Full |
| Mud Pressure | 1,250 psi |
| Track Type | Rubber |
| ROPS | Open |
| Joystick Controls | Dual |
| Engine Manufacturer | KUBOTA |





































