2018 VERMEER NAVIGATOR D23X30 S3

2018 VERMEER NAVIGATOR D23X30 S3
$139,900
or
Call 1 855 944 6734
Description
2,199 Hours with Large Pipe Option -2.375 Series 600 Fire-Stick 1
Large Stake-Down Option
Wireless Tracking Remote
Trailer/Mixers/Tooling/Locators available at additional costs
This drill has been inspected by our certified technicians. Key functions were tested, and service was performed where needed based on what was observed during the inspection process. Contact us for an appointment to test drill this machine.
Shipping quotes provided worldwide
Inspection/Test Running of equipment available by appointment
Financing available to qualified buyers
Si, hablamos Español
Specifications
| Manufacturer | VERMEER |
| Model | NAVIGATOR D23X30 S3 |
| Year | 2018 |
| Condition | Used |
| Stock Number | #25-4422 |
| Hours | 2,199 |
| Torque | 3,000 lbs/ft |
| Pullback | 23,000 lb |
| Rod Diameter | 2.38 in |
| Rack of Drill Pipe | Full |
| Mud Pressure | 1,250 psi |
| Track Type | Rubber |
| ROPS | Open |
| Joystick Controls | Dual |
| Horsepower | 100 HP |
| Engine Manufacturer | DEUTZ |




































