2000 VERMEER NAVIGATOR D24X40A

2000 VERMEER NAVIGATOR D24X40A
$28,900
or
Call 1 855 944 6734
Description
Trade In Unit -Being Sold As Is with all major functions working -Runs Good , has some minor leaks and wear is consistent for age and hours
Includes full rack of Drill Pipe
Shipping quotes provided worldwide
Inspection/Test Running of equipment available by appointment
Financing available to qualified buyers
Si, hablamos Español
Specifications
| Manufacturer | VERMEER |
| Model | NAVIGATOR D24X40A |
| Year | 2000 |
| Condition | Used |
| Stock Number | #25-4476 |
| Hours | 4,484 |
| Torque | 4,000 lbs/ft |
| Pullback | 24,000 lb |
| Mud Pressure | 1,200 psi |
| Track Type | Steel |
| ROPS | Open |
| Joystick Controls | Dual |
| Engine Manufacturer | CUMMINS |































