2020 VERMEER NAVIGATOR D10X15 SERIES III

2020 VERMEER NAVIGATOR D10X15 SERIES III
or
Call 1 855 944 6734
Description
Full Rack of Good Pipe (300 Feet)
Also available as a complete package including Trailer/Mixer/Truck/Locate System/Tooling
This drill has been inspected by our certified technicians. Key functions were tested, and service was performed where needed based on what was observed during the inspection process. Contact us for an appointment to test drill this machine.
Shipping quotes provided worldwide
Inspection/Test Running of equipment available by appointment
Financing available to qualified buyers
Si, hablamos Español
Specifications
| Manufacturer | VERMEER |
| Model | NAVIGATOR D10X15 SERIES III |
| Year | 2020 |
| Condition | Used |
| Stock Number | #26-4528 |
| Hours | 2,108 |
| Torque | 1,500 lbs/ft |
| Pullback | 10,000 lb |
| Rack of Drill Pipe | Full |
| Mud Pressure | 1,250 psi |
| Track Type | Rubber |
| ROPS | Open |
| Joystick Controls | Dual |
| Engine Manufacturer | DEUTZ |





























