2018 VERMEER NAVIGATOR D20X22 SERIES III

2018 VERMEER NAVIGATOR D20X22 SERIES III
$144,900
or
Call 1 855 944 6734
Description
Full Rack Good Pipe -2.06"
Wireless Tracking Remote
Also available as a complete package including Trailer/Mixer/Truck/Locate System/Tooling
This drill has been inspected by our certified technicians. Key functions were tested, and service was performed where needed based on what was observed during the inspection process.
Contact us for an appointment to test drill this machine.
Shipping quotes provided worldwide
Inspection/Test Running of equipment available by appointment
Financing available to qualified buyers
Si, hablamos Español
Specifications
| Manufacturer | VERMEER |
| Model | NAVIGATOR D20X22 SERIES III |
| Year | 2018 |
| Condition | Used |
| Stock Number | #26-4547 |
| Hours | 3,569 |
| Torque | 2,200 lbs/ft |
| Pullback | 20,000 lb |
| Rod Diameter | 2.06 in |
| Rack of Drill Pipe | Full |
| Mud Pressure | 1,200 psi |
| Track Type | Rubber |
| ROPS | Open |
| Engine Manufacturer | DEUTZ |











































